Laser HoLEP w medycynie

Nowoczesny laser HoLEP stosowany w medycynie.

laser HoLEP

Bezpieczna operacja laserowa

Laser HoLEP, to zaawansowane narzędzie, wykorzystywane w medycynie. Rewolucjonizuje podejście do leczenia różnych schorzeń. Szczególnie w urologii. Technologia oparta na laserze holmowym służy przede wszystkim do minimalnie inwazyjnych zabiegów. Oferuje tym samym wyjątkową precyzję działania. Operacja laserowa jest też bezpieczna.

Laser holmowy emituje wiązkę światła o długości fali 2100 nm. Jest to szczególnie efektywne w cięciu i koagulacji tkanek. Dlatego HoLEP stosuje się do precyzyjnego usuwania przerośniętej tkanki. Jednocześnie minimalne jest ryzyko uszkodzenia uszkodzenia sąsiednich zdrowych struktur. Samo działanie lasera polega na absorpcji energii przez wodę zawartą w tkankach. Prowadzi to do ich odparowania i koagulacji. W ten sposób minimalizuje się ryzyko krwawienia. Proces gojenia także przebiega szybciej. Nie ma tu bowiem konieczności stosowania klasycznych cięć chirurgicznych.

Laser HoLEP w medycynie

W urologii powszechnie stosuje się leczenie HoLEP. Pomaga leczyć łagodny rozrost gruczołu krokowego. Laser HoLEP pozwala bowiem na skuteczne usunięcie przerośniętej tkanki prostaty. Minimalizuje tym samym ryzyko powikłań. Skraca również czas rekonwalescencji pacjenta. Laser holmowy umożliwia także laserowe rozbijanie kamieni nerkowych. Energia lasera rozbija kamienie na mniejsze fragmenty. Następnie mogą one być łatwo wydalone z organizmu.

Urologia stanowi tylko przekład stosowania nowoczesnych operacji laserowych. Laser pomaga również w chirurgii ogólnej, ortopedii oraz otolaryngologii. Znajduje zastosowanie nawet w ginekologii. Laser może pracować w trudno dostępnych miejscach To czyni go idealnym narzędziem do skomplikowanych procedur chirurgicznych.

Korzyści ze stosowania lasera

Operacja laserowa niesie liczne korzyści dla pacjentów. Jest to również bardzo istotna pomoc dla lekarzy. Laser zmniejsza ryzyko infekcji dzięki minimalnie inwazyjnemu charakterowi zabiegów. Pacjenci doświadczają także mniej bólu pooperacyjnego. W większości przypadków laserowe usuwanie kamieni nie wymaga długiej hospitalizacji. Do tego są to zabiegi bezpieczne z uwagi na precyzję operowania laserem.

Technologie laserowe nieustannie się rozwijają. Problemem jest jednak ich dostępność dla pacjentów. Laserowe usuwanie prostaty jest dość kosztowne. Oferują je bowiem najczęściej kliniki prywatne. Publiczne placówki są niedoinwestowane pod względem sprzętu i personelu. Trzeba też przy tym uwzględniać nowe wyzwania. Konieczne są chociażby regularne pomiary PEM oraz szkolenia personelu.

laser HoLEPoperacja laserowaHoLEPlaser holmowyleczenie HoLEPlaserowe rozbijanie kamieni nerkowychlaserowe usuwanie kamienilaserowe usuwanie prostaty